Dossier
Financiën & begroting
Data en bronnen rond financiën & begroting in Bernheze — over thema’s heen gebundeld.
Geen P&C-begroting (lasten, baten, schuldquote) in de open data; wel heffingen, WOZ en inkomenscijfers.
Overzicht
Mijn DossiersOpvallend
Bernheze valt op door:
- Arbeidsmarkt (CBS): 29 % onder het provinciaal gemiddelde van 25.846
Indicatoren
Kerncijfers (CBS)
32.606 inw.; 13.662 hh; 13.658 won.; 363/km² (2025)
WOZ (CBS)
479 × €1.000 (2025)
Arbeidsmarkt (CBS)
4740 vestigingen (2025)
onder gem.: min 3.760 · gem 25.846 · max 136.130
Gemeentelijke heffingen (CBS)
€ 595/inwoner (2026)
OZB woningen (CBS)
€ 181/inwoner (2026)
Besteedbaar inkomen (CBS)
€ 73.000 (2024)
Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS)
€ 55.900 (2024)
Gestandaardiseerd inkomen (CBS)
€ 47.700 (2024)
Indicatoren
| Kerncijfers (CBS) | Kerncijfers regio | Gemeente Bernheze | 32.606 inw.; 13.662 hh; 13.658 won.; 363/km² | 2025 |
| WOZ (CBS) | Woningvoorraad & Prijzen | Gemeente Bernheze | 479 × €1.000 | 2025 |
| Arbeidsmarkt (CBS) | Arbeidsmarkt & Vacatures | Gemeente Bernheze | 4740 vestigingen | 2025 |
| Gemeentelijke heffingen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | € 595/inwoner | 2026 |
| OZB woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | € 181/inwoner | 2026 |
| OZB niet-woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | Geen data (bijwerking) | — |
| Rioolheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | Geen data (bijwerking) | — |
| Afvalstoffenheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | Geen data (bijwerking) | — |
| Parkeerheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | Geen data (bijwerking) | — |
| Toeristenbelasting (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | Geen data (bijwerking) | — |
| Secretarieleges (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | Geen data (bijwerking) | — |
| Leges wonen en bouwen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | Geen data (bijwerking) | — |
| Besteedbaar inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | € 73.000 | 2024 |
| Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | € 55.900 | 2024 |
| Gestandaardiseerd inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Bernheze | € 47.700 | 2024 |